Provozní doba: Po-Pá 8 - 15 hod   Infolinka: 777 283 009   E-mail: info(a)esel.cz   Adresa: Kutnohorská 678, 281 63 Kostelec nad Č. lesy

děláme svět lepším

esleko

Komín svépomocí


Zpětné volání
 
Rychlá objednávka ZBOŽÍ nebo SLUŽBY

Provozní doba: Po - Pá 8 - 15 hod
Infolinka: 777 283 009
E-mail: info(a)esel.cz
Adresa: Kutnohorská 678
281 63, Kostelec nad Č. lesy

Do sekce Napsali o nás / nám přidán nový příspěvek
I my se rádi chlubíme a proto bychom se chtěli s vámi podělit o dopis (email), který k nám dorazil. Všechny dopisy naleznete na stránce http://estech.esel.cz/napsali

208. Den otevřených dveří
se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 13. 12. 2020 od 9 do 13 hod.

207. Den otevřených dveří
se bude konat v Týně nad Bečvou dne 8. 11. 2020 od 9 do 13 hod.

206. Den otevřených dveří
se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 8. 11. 2020 od 9 do 13 hod.

205. Den otevřených dveří
se bude konat v Kostelci nad Černými lesy dne 11. 10. 2020 od 9 do 13 hod.

archiv aktualit »


O komínech ESLEKO

Komíny ESLEKO jsou levné a jednoduché komíny určené především pro stavbu svépomoci. Komínové části komínu ESLEKO jsou pro naší společnost vyráběny v Dánsku u společnosti, která má s výrobou komínových systémů již 50 let zkušeností a je na zdejším trhu lídrem v oboru.

Naše společnost ESEL TECHNOLOGIES s.r.o. se rozhodla vstoupit na trh komínů v ČR z těchto důvodů:

-  v ČR neexistuje výrobce jednoduchého komínového systému, který by si mohl zákazník postavit sám svépomoci,
-  většina v ČR dostupných komínových systému je zbytečně složitá a komplikovaná,
-  většina komínových systémů v ČR se skladá z mnoha různých prvků, a jejich spravná specifikace stavebníkem v době objednání před stavbou je zbytečně komplikovaná,
-  většina komínových systému musí být povrchově dodatečně izolována, aby nedocházelo ke kondenzaci spalin při nízké teplotě spalin,
-  na trhu chyběl levný a jednoduchý komínový systém pro každého,

....mnoho dalších důvodů naleznete také na stránce Proč komín ESLEKO?

Komíny ESLEKO jsou určeny pro použití s pecemi, krby, kamny a kotli na tuhá paliva, kde je palivem dřevo, uhlí, pelety, dřevní štěpka a lehký topný olej. Nejsou určeny pro spotřebiče pracující v kondenzačním režimu. Koupit je můžete v průměrech 150, 180 a 200 mm
Jsou také vynikající pro použití při rekonstrukci části starých komínů, kdy jste schopni velmi jednoduchým způsobem navázat na stavající komín a pokračovat komínem ESLEKO, bez dělání jakýchkoliv složitých úprav. Komíny ESLEKO se používají jak při rekonstrukcích stávajících domů, tak i v novostavbách nízkoenergetických domů, např. v dřevostavbách.

Komíny ESLEKO připravujeme individuálně pro každého zákazníka. Dodáme vám tedy kompletní montážní sadu, která obsahuje přesný počet tvárnic dle zadané výšky, komínový blok s vybíracími dvířky, blok s otvorem pro připojení kouřovodu, krycí desku, zděř i lepidlo na spojení všech elementů. Tuto sadu Vám dovezeme na Vámi určené místo a složíme z auta. Stavba komínu ESLEKO je díky tomu velmi jednoduchá a lze zvládnout svépomocí. 

Naší filozofií je vyrábět a dodávat  kvalitní a levné komínové systémy, které umožní lidem snadnou stavbu komínu bez kompromisů. Zákazníkům tak odpadají jakékoliv starosti s přizpůsobováním kotlů, krbů či krbových kamen k sériově vyráběným komínovým systémům. Komín ESLEKO se přizpůsobí Vaší konkrétní situaci a navíc ho získáte za velmi atraktivní cenu.

Spolupracujeme s
krbaři, kamnáři, kotlaři, kotelníky a kominíky. V případě, že máte zájem o prodej nebo montáž našeho komínového systému, neváhejte se na nás obrátit
Kontaktní telefon je +420 777 283 002 nebo email kominy@esel.cz

 

JAK VZNIKÁ KOMÍN ESLEKO

Základem kvalitního komínu je materiál, z kterého je komín vyroben. V případě komínu ESLEKO se jedná o pemzobeton. Je to směs pemzy a speciálního betonu.

Kde se pemza vyskytuje?
Vyskytuje se v třetihorních vrstvách a čerstvých vulkanických vyvřelinách s povahou křemitých trachytů. Např: Liparské ostrovy, Galapágy, Island. 
Pemzobeton v komínech ESLEKO je vyroben z pemzy, která byla vytěžena na Islandu u sopky Hekla
Pemza se dováží z Islandu do Dánska  v lodních tankerech. 

Co je to Pemza?
Pemza je vyvřelá hornina pórovité textury buď zcela, nebo převážně sklovitá, patřící k přirozeným sklům (obsidián), je jediná hornina, která plave. Jednoduše řečeno se jedná o vulkanické sklo pórovité až pěnovité struktury. Jedná se o ověřený materiál, který má nejen vynikající izolační vlastnosti, ale vyznačuje se vysokou odolností při vysokých teplotách a jeho nízká hmotnost výrazně usnadňuje stavbu komínu.

Fyzikální a chemické vlastnosti Pemzy
Na rozdíl od ostatních přírodních skel není kompaktní, ale skládá se ze skelných vláken a kor, mezi kterými jsou dutinky. Tyto dutinky způsobují, že pemza přes svoji relativní hustotu ρ = 2,37 plave na vodě. Má barvu světlou, bílou, našedlou nebo nažloutlou a její povrch je drsný. Řadí se k liparitům, nebo křemitým trachytům, podobně jako ostatní přírodní skla. Také mikroskopicky se s nimi shoduje: buď je její sklo čisté, nebo obsahuje vrostlice sanidinu a křemene, které jsou jen zřídka viditelné pouhým okem.

Co je to Pemzobeton?
Pemzobeton je lehký beton vyrobený z přírodní pemzy. Beton je lehký, kvalitní, objemově stálý, ale v důsledku nepřítomnosti Pemzy v ČR se zde nepoužívá.

Jak se zpracovává Pemzobeton?
Pemzobeton se vlévá do forem, kde se pomocí  vibrolisu z něj stávají jednotlivé tvárnice komínového systému. Tyto tvárnice jsou pak umístěny do sušárny, kde se zbavují přebytečné vlhkosti a zrají. Po přesně dané době jsou expedovány k odběratelům.

Zdá se Vám to jednoduché?
Na první pohled je to jednoduché, ale na ten druhý již ne. Vzniku tohoto komínového systému předcházelo mnoho zkoušení, testování a je v něm uplatněno 50 let zkušeností z výrobou komínových systémů.

Pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám na email kominy@esel.cz, nebo nám napište dotaz do poradny.

 

  Čtěte dále: Proč komín ESLEKO?

 


copyright © esel – 2008